0904 403 222 info@abertal.sk

Kvalitná fotografia, video, či profesionálna príprava dokážu nehnuteľnosť výrazne odlíšiť od konkurencie a zvýšiť tak šancu na jej dobrý predaj.

Prečo kupujúci klikne na inzerát? Buď kvôli kvalitnej fotografii, alebo cene. Cenu sme rozobrali už v predošlom článku, teraz Vám poradíme, ako sa vyhnúť chybám, ktoré predávajúci často robia pri fotografovaní svojich nehnuteľností.

Mnohí kupujúci dnes nečítajú texty, ale rovno si vo vyhľadávačoch ako prvé pozerajú fotografie. Dajte si preto na fotení svojej nehnuteľnosti skutočne záležať.

V prvom rade, na fotenie si vyhraďte dostatok času. Nehnuteľnosť upracte, a ak je to potrebné, vykonajte aj drobné opravy. Vymaľujte, opravte lišty, vyspravte diery… Než začnete fotiť, nezabudnite vypnúť televíziu, či počítač. Popresúvajte nábytok tak, aby čo najviac vynikol priestor. Nezabudnite odložiť svoje osobné veci - kupujúci si potrebuje, či už v byte, alebo dome, predstaviť seba a svoju rodinu.

Je veľký rozdiel, či Vašu nehnuteľnosť prezentujete

takto:

alebo takto:

Dôležité je taktiež vybrať si na fotenie správny čas. Krásna slnečná obloha za oknom a presvetlený interiér určite dodá fotke pozitívnu náladu. Pri samotnom fotení si dajte pozor, aby ste miestnosti zachytili z rôznych uhlov a pri dostatočnom svetle.

Nafotiť je potrebné všetky miestnosti, balkóny, no nezabudnite ani na okolie nehnuteľnosti - park, detské ihrisko, parkovacie miesto, a samozrejme, na samotnú nehnuteľnosť zvonku. K inzerátu určite priložte aj pôdorys. Kupujúci si tak bude vedieť predstaviť dispozíciu nehnuteľnosti a vyhnete sa zbytočným nejasnostiam.

Všetky fotky, ktoré chcete uverejniť, upravte v editore. Orežte, narovnajte, ak je potrebné, upravte expozíciu a podobne.

Samozrejme, okrem fotografií existujú aj ďalšie možnosti, napríklad homestaging, video, 3D vizualizácie, ...

Ak je toho na vás priveľa, prípadne by ste sa chceli na túto tému bližšie poradiť, pokojne nám zavolajte na 0904 403 222 alebo vyplnte krátky formulár na infoabertal.sk

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.